top of page
Kesişen Diyaloglar 

Kesişen Diyaloglar, tekil fotoğraflardan yola çıkarak görsel bir örüntü oluşturma girişimidir. Katılımcılarını, tekil fotoğrafların içinde barındırdığı anlam potansiyeli üzerine düşünmeye davet eder. Tekil fotoğrafın yanına eklemlenen diğer fotoğraf veya fotoğrafların bu potansiyeli ne yönde değiştirdiğini sorgular. Fotoğrafik ifade biçimlerinin zenginleşmesi konusunda yol haritası sunan çalışma aynı zamanda katılımcılarına, kendi görme biçimleri üzerine düşünmeleri için alan açar.

Atölyede, katılımcıların çalışma alanını kendi fotoğrafları ve diğer katılımcıların fotoğrafları oluşturacaktır. Havuzda biriken fotoğraflar içerisinden yaptıkları seçimlerle 2-3 veya 4 fotoğraftan oluşan seriler kurgulayacaklardır. Seriler kurgulanırken diğer katılımcıların fotoğrafları da kullanabilir ve kurgulanan anlam örüntüsüne göre “crop”lanabilir. Her seri üzerine konuşulacak, yorumlar yapılacak ve yaklaşımlar sorgulanacaktır. Tüm seriler içerisinde yapılacak seçimler, son olarak geniş bir fotoğrafik örüntü meydana getirmek üzere bir araya getirileceklerdir.

Atölye sonunda belli bir kurgu ile bir araya getirilen fotoğraflar dijital ortamlarda paylaşılmak üzere hazırlanacaktır. ( pdf fanzin, sunum vs)

Süre : Ön gürülen süre 3 ay (ön görülen süre katılımcı sayısı ve sürece göre değişebilir)

Bilgi: arzuarbak@gmail.com                           www.gorselkonusmaşlar.com

ARZ_7330.jpg
bottom of page