top of page
Hakkında / About

Fotoğrafı bir ifade ve sorgulama aracı olarak kullanır. Fotoğrafın kendi potansiyeli üzerine düşünür. Sürekli projesi “Görsel Konuşmalar” , fotoğraf ve fotoğraf-özne ilişkisi üzerine kuruludur. Kolektif çalışmanın önemine inanan sanatçı “Görsel Konuşmalar” projesini farklı gruplarla sürdürmektedir. Yaşadığı kent ve kentin birey üzerindeki etkisini sorgular.  Gündelik hayat içerisindeki birey, kadın ve çocuk hakları, varoluş, insan doğa ilişkisi çalışmalarının ana ekseninde yer alır. 

 

2020 yılında dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde, farklı sanat disiplinlerinden  gelen 6 sanatçı arkadaşı ile birlikte üretmek, düşünmek, etkileşim yaratmak amacıyla diyalog üzerine tasarlanmış, instagram üzerinde işleyen @cevrimici40dakika platformunu kurmuştur.

 

İstanbul doğumlu Arzu Arbak, İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirmiş ve yüksek lisans eğitimini elektronik işletme üzerine yapmıştır. 

 

Çalışmaları ulusal / uluslararası çeşitli fotoğraf festivallerinde, galeri ve fuarlarda sergilenmiştir. Farklı disiplinlerdeki sanatçılarla ortak projeler yürütmektedir.

 

bottom of page